HAKKIMIZDA

Mikrongold

Firmamız 2012 yılında İstanbul / avcılar’da “MIKRONGOLD” ismi ile kurulmuş olup, 2015 senesi itibari ile “KUYUMCU KENT” yerleşkesinde bir tesis kurarak faaliyetlerine önemli bir ivme kazandırmıştır.

Firmamız Metalurji, Yüzey işlemleri ve Kıymetli metal kaplama alanında faaliyet yürütmektedir.

Türkiye’de bir ilke imza atarak, Saat sektöründe kıymetli metal kaplama, yüzey işlemleri ve Metal revizyonu alanında hizmet vermek amacıyla faaliyet gösteren ilk firma olmuştur.

Firmamız metal kaplama alanında isviçre standartlarını yakalayan bir tesisi hizmete açmış, isviçreden ithal makine ve kaplama prosesleri ile dekoratif metal kaplama alanında önemli bir adım atmıştır.

Ülkemizde kıymetli metal kaplama alanında isviçre standartlarında ve kalitesinde faaliyet gösterirken, fiyat / kalite performansını çalıştığı kurum ve firmaları sevindirecek ölçüde tutmayı amaçlamıştır.

Türkiye saat sektörü için önemli bir tesis mahiyetindeki firmamız bünyesinde; PVD (Physical Vapor Deposition) teknolojisi , CVD (Chemical vapor deposition) teknolojisi dışında, Daha çok electroplating teknolojisiyle 8 farklı kıymetli metal, 23 farklı tondan oluşan bir skalada dekoratif kaplama üretmektedir.

Tesisimizde; deforme olmuş ürünler, yüzey işlem ve kaplama ünitelerimizde işlem görerek yeni bir yüz kazanmakta.

Metalik renkteki ürünleriniz istenilen renk ve tonda kaplandığı gibi, Altın kaplama ürünler RoseGold, Rutenyum,Rodyum,Paladyum gibi kaplama işlemleri ile renkleri değiştirilmekte, ve yine RoseGold kaplanmış ürün 14,18,24 altın kaplanmak suretiyle farklı renkler üretilmektedir. Ayrıca herhangi bir metalle kaplanmış ürün üzerinden kaplama sökülmek suretiyle metalik rengine dönüştürülmektedir Ayrıca Deforme olmuş, çizilmiş ezilmiş ürünleriniz tesisimizde Kimyasal, mekanik kazıma, manuel polisaj gibi yöntemlerle yenilenmektedir.

Bu katalog, Firmamızın atolye ortamındaki işlemleri ve üniteleri hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Makine parkurumuz, işlemlerin gerçekleştirildiği üniteler, işlemlerimiz için hazırladığımız prosesler, işlem sıramız ve sonucu hakkında yüzeysel bilgiler içermektedir.

HEDEFLERİMİZ

Kol Saati İmalatı

Firmamız 2016 yılının erken dönemlerinde Türkiyede saat imalatı için girişimlerine başlamış olup, “CNC”, “Pres mac”, “investment casting” gibi üretim teknolijilerinin temelini atmıştır. Kuyumcu kent’de 550 m2 kapalı alanda yürütmeyi planladığımız saat imalatı ile ilgili projemizi Web sitemiz www.mikrongold.com dan takip edebilir, bilgi alabilirsiniz.

Elektroforetik kaplama

Firmamız yine 2016 yılının erken dönemlerinde elektroforetik kaplama ünitesinin hizmet verebilmesi için çalışmalara başlamış, alt yapısını oluşturmuştur. “Elektroferez” hazırlanmış bir poroses içinde gerçekleşen “metalik olmayan” kaplamayı üreten yöntem ve teknolojidir. Renk skalası sınırsız, metalik olmayan, anti-alerjik, sert, aşınmaya ve korozyana mükemmel dayanıklı metal içermeyen kaplamalar üreten dekoratif kaplamadır. Daha çok koruyucu bir kaplama olarak gerçekleştirilen elektroforetik kaplama, firmamızın çalışmaları sonucunda takı, saat gibi aksesuarları korozyona ve deformasyona karşı koruyucu tabaka olarak tatbik edilebilmesini mümkün kılmaktadır. Yine Elektroferez teknolojisi ve firmamızın bu alandaki çalışmalarını web sitemizden takip edebilir, Müşteri temsilcilerimiz yada teknikerimizden konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.